Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Image

Zajęcia muzyczne dla dzieci - Wpływ rytmiki i tańca na rozwój dziecka

Zajęcia z tańca i z rytmiki mają pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka. Przede wszystkim jednak umożliwiają w przyszłości grę na instrumentach i nie zamykają dziecka na inne formy muzyczne, które mogą stać się jego pasją. Nauka na instrumencie muzycznym zaś jak pokazują badania wpływa bardzo pozytywnie na inteligencje i uczenie się. Kontakt z muzyką i rytmiką od najmłodszego wieku uwrażliwia i ubogaca też psychikę dziecka, rozluźnia nadmierne pobudzenie a także wpływa pozytywnie na rozwój samodzielności. 

Poczucie rytmu i muzykalność kształtuje się już od najmłodszych lat i zaniedbanie tej formy u dzieci może być już nieodwracalne. Pracując z dzieci w późniejszym wieku często nauczyciele gry na instrumentach, tańca czy śpiewu muszą zmagać się z problemem braku poczucia rytmu u młodzieży. Czasami daje się coś w tej kwestii zrobić najnowszymi metodami grania z podkładem muzycznym czy metronomem, ale i tak do końca dzieci z brakami rytmicznymi nie są tak muzykalne jak dzieci bez tego problemu.

Rytmika od najmłodszych lat jest więc nieodzowna dla dziecka i daje mu możliwość bardziej wnikliwego odbioru muzyki i tańca a także integrację z grupą rówieśników.

Wspólne śpiewanie na zajęciach i słuchanie instrumentów wpływa też pozytywnie na rozwijanie się słuchu muzycznego czyli umiejętność słyszenia i śpiewania określonych dźwięków.

Muzykowanie taniec i udział w zespołach wokalnych jest dużą potrzebą dzieci, a przede wszystkim młodzieży.

Zapraszamy na zajęcia z rytmiki dla dzieci w Łodzi na ul. Łanowej

Powrót do strony głównej